LABEL PRINTER BROTHER TD2020XX1

42,900 L

Designed for use in almost any retail work space, the TD-2020 is among the most compact and fastest 2.2in wide desktop thermal printers for retail applications. At 203dpi, it prints price, mark-down, product identification, returns and shelf-edge labels quickly at up to 6ips. Also prints tags and receipts for kiosk and POS applications. An innovative drop-in roll, spindle-less design helps make loading easy with existing or standard converted media.

42,900 L

Shto në Shportë
Bli Tani

BROTHER Td-2020 – Industrial Label Printer – Direct Thermal – 63mm – Rs232c / USB / Ethernet

 

Specification

PRINTING

Printing Technology Direct Thermal
Printing Resolution 203 dpi
Print Speed (Depends on the media used.) Maximum 6 ips (152.4 mm/sec) (Under Brother standard environment)
Maximum Print Width Maximum 56 mm
Maximum Print Length Maximum 1 m
Minimum Print Length 6 mm
Buttons Power, Feed, Print
Printer Memory 6 MB or maximum 99 templates
Printer Control Commands P-touch Template2.0, Raster, ESC/P
AC Power Supply AC adapter (100 – 240 V 50/60 Hz)
Release Mode Standard: Continuous, tear off
Optional: Not supported

SIZE

Weight Approximately 1.32 kg
Dimensions Approximately 110 mm (W) x 215 mm (D) x 172 mm (H)

INTERFACE

USB USB Ver.2.0 (Full Speed) (mini-B, Peripheral)
Serial RS232C (Original serial cable)

Detajet e Transportit

  • Ju lutemi kushtojini më shumë vëmendje adresës së porosisë, e cila DUHET të përputhet me adresën tuaj të transportit.
  • Artikujt do të dërgohen brenda 1 ditë të pas pagesës.
  • Ju lutemi kontrolloni artikujt kur dorëzohen. Nëse janë të dëmtuar, na kontaktoni menjëherë. Ne do të bëjmë verifikimin dhe do t’ju dërgojmë një artikull të ri.

Dërgesa në

PostaKoha e DërgesësInformacion Gjurmimi
ShkodërPa Pagesë12-24 orëPa disponueshëm
Shqipëri250 Lekë24-48 orëDisponueshëm
Kosovë600 Lekë3-5 ditëDisponueshëm

Detajet e Paketimit

  • Dimensionet: 25cm x 32cm x 5cm
  • Pesha: 0.56kg