Fire TV Stick Amazon me komandim me zë Alexa

7,490 L

Fire TV Stick Amazon me komandim me zë Alexa (B07ZZVX1F2)

Shijoni transmetimin e përmbajtjes së medias në pothuajse çdo HDTV me edicionin 2020 Amazon Fire TV Stick Streaming Media Player. Ai siguron qasje në përmbajtje të tilla si filma, shfaqje televizive, muzikë, lojëra dhe më shumë përmes shërbimeve falas dhe premium siç janë Netflix, YouTube, Amazon Prime Video, Hulu + Live TV dhe më shumë. Kjo pajisje mbështet rezolucione video deri në 1080p dhe lidhet me televizorin tuaj përmes lidhësit të saj të integruar HDMI. Për lidhje interneti me shpejtësi të lartë, Fire TV Stick është i pajisur me një bandë të dyfishtë Wi-Fi 5. Duke përdorur teknologjinë e zërit Alexa, ju mund të lundroni intuitivisht në Fire TV dhe të kërkoni në internet për informacione shtesë, siç janë rezultatet e motit dhe sporteve, thjesht duke folur në telekomandën e përfshirë zërin Alexa.

Shfletimi i shpejtë dhe i rrjedhshëm i përmbajtjes aktivizohet nga procesori quad-core i pajisjes. Ka 8 GB hapësirë ​​të brendshme për aplikacionet tuaja të preferuara. Përveç përdorimit të telekomandës së zërit Alexa të përfshirë, ju gjithashtu mund të shkarkoni aplikacionin falas të largët Fire TV për smartphone dhe tableta të pajtueshëm Fire, Android dhe iOS për kontroll të zgjeruar.

 

7,490 L

Shto në Shportë
Bli Tani

 

Përmasa 3.4” x 1.2” x 0.5” (86 x 30 x 13 mm)
Pesha 1.1 oz (32.0 g)
Procesori Quad-core 1.7 GHz
GPU IMG GE8300
Memorie 8 GB internal
Wi-Fi Dual-band, dual-antenna Wi-Fi (MIMO) for faster streaming and fewer dropped connections than standard Wi-Fi. Supports 802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi networks.
Bluetooth Bluetooth 5.0 and Bluetooth Low Energy. Pair with compatible Bluetooth speakers, headphones, video game controllers, and more.
Voice support Yes, with Alexa Voice Remote (included) or the free Fire TV app (available for download on Fire OS, Android, and iOS).
IR device control with included Alexa Voice Remote The included Alexa Voice Remote can control Fire TV Stick and certain functions (such as power and volume) on a wide range of compatible IR-enabled devices, including TVs, soundbars, and A/V receivers. Note: Certain functions may not be available on some IR-enabled devices.
Memorie Cloud Free cloud storage for digital content purchased from Amazon.
Porta HDMI output, micro-USB for power only.
Audio Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital+ surround sound and HDMI Audio passthrough for Dolby Digital, Dolby Digital+, Dolby Atmos.
Formate Video HDR 10, HDR10+, HLG, H.265, H.264, Vp9

 

Detajet e Transportit

  • Ju lutemi kushtojini më shumë vëmendje adresës së porosisë, e cila DUHET të përputhet me adresën tuaj të transportit.
  • Artikujt do të dërgohen brenda 1 ditë të pas pagesës.
  • Ju lutemi kontrolloni artikujt kur dorëzohen. Nëse janë të dëmtuar, na kontaktoni menjëherë. Ne do të bëjmë verifikimin dhe do t’ju dërgojmë një artikull të ri.

Dërgesa në

PostaKoha e DërgesësInformacion Gjurmimi
ShkodërPa Pagesë12-24 orëPa disponueshëm
Shqipëri250 Lekë24-48 orëDisponueshëm
Kosovë600 Lekë3-5 ditëDisponueshëm

Detajet e Paketimit

  • Dimensionet: 25cm x 32cm x 5cm
  • Pesha: 0.56kg