Tablet Amazon Fire HD 8” 64 GB i Zi

18 490 L

Fire HD 8 është i shpejtë, me një ekran cilesorë 8 “HD, hapësirë ​​ruajtëse 2X, 2 GB RAM dhe 30% performancë më të shpejtë falë procesorit të ri quad-core 2.0 GHz. Transmetoni filma, shikoni video ose luani lojëra me Wi-Fi të zgjeruar. Shijoni përmbajtje të shkarkuar gjatë gjithë ditës me jetën e baterisë 12 orë. USB-C për karikim më të lehtë kur duhet të bëni rezervimin e energjisë.

18 490 L

Shto në shportë
Bli Tani
SKU: 125485 Kategori: , ,
  • Ekran 8 “HD, hapësira e ruajtjes 2X (32 ose 64 GB hapësirë ​​e brendshme dhe deri në 1 TB me kartën microSD) + 2 GB RAM.
  • Jetëgjatësia e baterisë gjatë gjithë ditës – Deri në 12 orë lexim, shfletim në internet, shikim video dhe dëgjim muzike.
  • Tani me USB-C për karikim më të lehtë. Karikohet plotësisht në më pak se 5 orë (me kabëll + përshtatës të përfshirë).
  • 30% më shpejt falë procesorit të ri quad-core 2.0 GHz.
  • Futja e Modalitetit të Lojërave – Një përvojë lojrash pa vëmendje dhe e optimizuar.
  • Pa duar me Alexa, duke përfshirë këmbyesin on / off.
  • Kamera para dhe prapa 2 MP me regjistrim video 720p HD.
  • Wi-Fi i përmirësuar me bandë të dyfishtë.
Ekrani