Switch Tp-link Tl-sg1218mpe 16-port Gigabit Poe+ Easy Smart

28 900 L

Tp-link Tl-sg1218mpe

▪ Portat 16 × PoE + gigabit RJ45, 2 × porta gigabit  jo-PoE RJ45 dhe 2 slots slot kombinime gigabit SFP.

▪ Buxheti i energjisë PoE është deri në 250 W, duke e bërë atë ideal për sistemet e mbikëqyrjes së biznesit të vogël dhe të mesëm. *
▪ Port Priority është në gjendje të garantojë cilësinë e një aplikacioni të ndjeshëm si monitori i videos.
▪ PoE Auto Recovery rindez automatikisht pajisjet tuaja të rëna ose që nuk reagojnë me PoE.
▪ Menaxhimi inteligjent i energjisë mbron kalimin nga mbingarkesa.
▪ QoS siguron trafik të qetë për aplikimet e ndjeshme .
▪ IGMP Snooping optimizon shpërndarjen e trafikut multimedial, siç është IPTV.

28 900 L

Shto në shportë
Bli Tani
SKU: A01003 Kategori: ,
HARDWARE FEATURES
Standards and Protocols IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p
Interface • 16× 10/100/1000 Mbps PoE+ RJ45 Ports (Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
• 2× 10/100/1000 Mbps non-PoE RJ45 Ports (Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
• 2× Combo Gigabit SFP Ports
Network Media • 10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m)
• EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m)
• 100BASE-TX: UTP category 5, 5e cable (maximum 100m)
• EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m)
• 1000BASE-T: UTP category 5, 5e, 6 or above cable (maximum 100m)
• EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m)
• 1000BASE-X MMF, SMF
Fan Quantity 2 Fans
Physical Security Lock Yes
Power Supply 100–240V AC, 50/60 Hz
PoE+ Ports(RJ45) • Standard: 802.3at/802.3af compliant
• PoE+ Ports: Ports 1–16
• Power Supply: 250 W
Dimensions ( W x D x H ) 17.3 × 7.1 × 1.7 in (440 × 180 × 44 mm)
Mounting Rack Mountable
Max Power Consumption • 21.4 W (220/50Hz. no PD connected)
• 296.3 W (220/50Hz. with 250 W PD connected)
Max Heat Dissipation • 72.97 BTU/h (no PD connected)
• 1010.38 BTU/h (with 250 W PD connected)
PERFORMANCE
Switching Capacity 36 Gbps
Packet Forwarding Rate 26.78 Mbps
MAC Address Table 8K
Packet Buffer Memory 4.1 Mbit
Jumbo Frame 10 KB
SOFTWARE FEATURES
Quality of Service • Support Port-based 802.1p/DSCP priority
• Support 4 priority queues
• Rate Limit
• Storm Control
L2 Features • IGMP Snooping V1/V2/V3
• Static Link Aggregation
• Port Mirroring
• Cable Diagnostics
• Loop Prevention
• PoE Auto Recovery
VLAN • Support up to 32 VLANs simultaneously (out of 4K VLAN IDs)
• MTU/Port/Tag VLAN
Management • Web-based GUI
• Easy Smart Configuration Utility
Transmission Method Store-And-Forward